top of page

Zpráva z MM Maďarska 2020


Na cestu dlouho 582km jsme se vydali 7. 7. 2020 ráno po náročném mistrovství České republiky. Již po druhé jsem se mistrovství zúčastnila se Zdeňkem Richterem, spolu s posádkou Mirek Moudrý a Kamil Popper. Slovenskem a Maďarskem jsme projeli bez problémů, ale naše D1 nás opět nezklamala. Po 9,5 hod. jsme dojeli do Tihany. Ubytovali nás 7,5km od jachťáku v cyklistickém kempu.


První den závodu jsme se byli zaregistrovat, kde se sešlo 36 pirátů. Po slavnostním zahájení se na vodu šlo kolem 13 hod. Odjely se pěkné 3 rozjížďky s tratí 1-2-3/4 (brána) -1-2-3/4 (brána)-cíl s větrem 3 až 6m/s. Se Zdendou jsme se umístili na 7. a Míra s Kamilem na 36. místě. Mezi starty se nás některé maďarské posádky ptali na našeho prezidenta Pepu Sivého a posádku CZE 568 Michala Tobolku a Petra Gardavského.


Druhý den měli obě naše posádky technické problémy. Naše posádka nestihla start o 8 min. Míra s Kamilem v domnění, že se pojede jen jedna rozjížďka, nevyjeli vůbec. Ten den se odjeli bohužel 2 rozjížďky a mi po DNS jsme druhou rozjížďkou skončili na 35. místě. V první rozjížďce foukalo 2m/s, ale v druhé rozjížďce fouklo jen 1 až 1,5m/s.


Třetí den se odstartovala 1 rozjížďka, ale opět se zrušila kvůli bezvětří. Na vodě jsme čekali dlouhou dobu, až nás nakonec poslali na břeh.


Čtvrtý den se šlo na vodu po 10 hod., kde nás vláčeli po celém Balatonu, protože hledali vítr. Byla snaha o jednu rozjížďku, která se stejně neodjela. Po několika hodinách nás poslali na břeh kvůli přicházející bouři.


Na večer se uskutečnilo vyhlášení. Celkově jsme se tedy umístili na 17. a Míra s Kamilem na 36. místě. Na úkor koronavirové pandemii byl jejich letošní první závod organizačně celkem dobře zvládnut. Příští mistrovství by se mělo konat v Miskolc, kousek pod Košicemi. Byla škoda, že se nezúčastnilo více posádek z České republiky.


Větru zdar!!!


Karolína Vinterlíková
83 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

コメント


bottom of page