top of page

Shrnutí jubilejní 85. pirátnické sezony


1. Zahájení sezony proběhlo v dubnu v Německu, kde byla na berlínském jezeře Tegelersee uspořádána slavnostní regata k 85. výročí vzniku třídy. Všech šest českých posádek si užilo oslav i jarního jachtaření v plné parádě. 71 posádek si rozdělených do skupin jasně prokázalo, že jedna z nejstarších okruhových lodních tříd v Evropě je ve velmi dobré kondici.


2. Pohárová soutěž ČR se tentokrát odjela v relativně příznivých povětrnostních podmínkách a nebyl ani zapotřebí náhradní termín tradičně připravený pro neodjetý závod. Spokojeni byli tedy závodníci i pořadatelé, jenž si zaslouží poděkování za vytvořené zázemí na souši i na vodě.


3. Mistrovství ČR bylo i letos s mezinárodní účastí a počet posádek přesahující dvacet, vždy potěší. Tradiční červencový termín na Cyrila a Metoděje větru sice úplně nepřál, i když v jednu chvíli ho bylo na Bezdrevu víc než dost. Nakonec se závodníci smířili s menším počtem rozjížděk, avšak s větším množstvím zážitků.


4. Mezinárodní závody s českou stopou byly tradiční mistrovství Rakouska či Maďarska a oblíbené německé i rakouské regaty. Jachtařské revíry, výkonnostní soutěžení a pohostinnost byly jako vždy tu nejlepší odměnou. Poděkování patří všem, kteří se na mezinárodním poli třídy Pirát představili a českého piráta reprezentovali.


5. Evropským vrcholem sezony 2023 a zároveň závěrečnou oslavou třídy mělo být a také bylo zářijové Mistrovství Evropy v Maďarsku na jezeře Balaton. 76 posádek z toho šest českých mělo možnost zažít moderní jachting na špičkové evropské úrovni. Tato regata byla poklonou a nejlepším dárkem třídě Pirát a všem, jenž jí svou aktivitou tvoří.


Dík všem za fajn sezonu 2023.


Josef Sivý

41 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

MMČR 2024

Comments


bottom of page