top of page

Český pirát v sezoně 2019 aneb bylo nebylo deset postřehů
1. Opět byl Pirát v Čechách nejstarší lodní třídou v okruhovém jachtingu, která si vesele odjezdila pohár Čech, pohár ČR, MČR, Eurocap i ME.


2. Větru v sezoně bylo podstatně více než v té předešlé. Ti co tam byli, vzpomenou na Memoriál Bruna Hámy na Mácháči, Memoriál Tomáše Dymáka na Seči, MČR na Jesenici, maďarský Balaton, ME v Istanbulu nebo Jihočeskou žábu na Světě a hned ví o čem je řeč. Ti co tam nebyli měli smůlu nebo štěstí.


3. MČR na Jesenici znovu nezklamalo, všeho bylo dost- lodí, větru, rozjížděk, muziky, dobrých lidí, místa v jachťáku, fajn pořadatel i rozhodčí, dva noví měřiči a zase vynikající garant Honza Marian a nelze zapomenout na krásné samolepky od Jirky Mádle, abychom byli Třídou.


4. Posádek na závodech se objevilo hodně, některé jezdily jenom střídmě či výjimečně, ale byly!


5. Lázně Poděbrady, jenž třída potřebovala, jak jsem psal loni, nezklamaly. Celý rok jsem pozoroval jejich aktivní přístup, radost z jachtingu a všeho co k němu patří a občas jsem vzpomněl na své začátky a trochu jsem jim záviděl. Doufám, že jim elán alespoň z části ještě nějakou chvíli vydrží a chvíle v lodní třídě Pirát je přibližně minimálně dvacet let.


6. Velkou jachtařskou aktivitu doma i v zahraničí vyvíjeli mácháčníci, byť jich dávno není tolik co dříve, nahrazují úbytek lodí a lidí svou pílí, která již teď přináší své první ovoce. Nová pirátnická krev v podobě Tondy a Terky je toho důkazem, a když na piráta občas usednou bývalí harcovníci z M. jezera, tak je hned jachting pestřejší a veselejší. Takže jen tak dál Pájo,Zdendo a Mirdo.


7. Posádky ze Seče prokazovaly, že když byly tak byly hodně vidět, potenciál a zkušeností dost, někteří jsou ukázkou toho, že pirátnická chvilka (i přestávka) trvá zhruba dvacet let.

8. Třeboňáci v sezoně upřednostnili tisíce kilometrů před desítkami a svůj cíl: Balaton a Istanbul splnili do puntíku. I taková může být sezona.


9. Plzeňáci na Bolevci postrádají dostatek vody, ale mají nový slip a to je dobře. Jsem rád, že byl na Jesenici Jirka Šeďa s Jitkou a další plzenští příznivci. Vydržať. Příští rok je Švestkovka i pro Piráta. Plzenští Juklů (Jenda s Alicí) chtějí távit volný čas bez piráta, pro nás škoda, pro ně nové obzory a navíc: Jet na závody a zapomenout doma loď, na to se nedá zapomenout!


10. Poslední bod věnuji Bezdrevu. Vynikající voda, vynikající vítr a vynikající jachtaři, vynikající muzika, vynikající rozhodčí, vynikající pivo… .Jsem moc rád, že tam patřím.

Bylo nebylo v sezoně 2019.CZE 554, Josef Sivý


Příznivý vítr v roce 2020 Všem

(Jestli pak letos Pavel peče perníčky?)

74 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page