fb

home

Co je pirát

ALT

Odkazy

Bazar

Kontakty

Asociace lodní třídy PIRÁT

Mistrovství Evropy LT Pirát

 

Mistrovství Evropy v lodní třídě Pirát

Česká posádka Josef Sivý/ Dalibor Sivý obsadila 8. místo

Ve dnech  9.- 15. 9. se v Německu na jezeře Múritz uskutečnilo ME v lodní třídě Pirát. Regaty se zúčastnilo 55 posádek z osmi zemí (GER, AUT, SUI, TUR, HUN, DEN, NED, CZE). Nejpočetněji byla zastoupena pořadatelská země, která je původcem a zároveň výkonnostní špičkou této třídy, která příští rok oslaví úctyhodné osmdesátiny. ČR reprezentovaly tři posádky (Josef Sivý/Dalibor Sivý, Michal Tobolka/Petr Gardavský, Zdeněk Richter/Michal Novotný).

V sobotu a neděli proběhlo měření a individuální trénink, v pondělí cvičná rozjížďka a oficiální ceremoniál. Od začátku bylo jasné, že organizace celého mistrovství jak na vodě, tak na suchu bude na vysoké sportovní i společenské úrovni. Od úterý do pátku se odjelo devět rozjížděk z plánovaných deseti, chybějící jedna rozjížďka se paradoxně nestihla odjet pro příliš mnoho větru. Celé mistrovství bylo totiž doprovázeno silným jižním až jihozápadním větrem, který občas přesahoval povolených 6 Bft.

Po celou dobu závodu prokazovaly nejlepší německé posádky zbytku Evropy svou nadvládu v této lodní třídě. Jedinou cizí posádkou, která se během závodu pohybovala v první desítce byla loď CZE 554 (Josef Sivý/Dalibor Sivý). Do poloviny závodu se Češi drželi na výtečném čtvrtém místě, nakonec skončili  osmí, což sami možná s trochou hořkosti označili za úspěšné vystoupení. Vzhledem k extrémně těžkým povětrnostním podmínkám, které na mistrovství panovaly, lze s jistotou říci, že všichni zúčastnění mají na památku možná neopakovatelný jachtařský zážitek.  

PODÍVEJTE SE NA PRŮBĚH JEDNOTLIVÝCH ROZJÍŽDĚK

1. rozjížďka 
2. rozjížďka
3. rozjížďka
4. rozjížďka
5. rozjížďka
6. rozjížďka
7. rozjížďka
8. rozjížďka

Mezivýsledky po 3. rozjížďce - zde
Mezivýsledky po 4. rozjížďce - zde
Mezivýsledky po 6. rozjížďce - zde

KONEČNÉ VÝSLEDKY

 

GALERIE 1. den

GALERIE 2. den

GALERIE 3. den

GALERIE 4. den

VYPSÁNÍ ZÁVODU

 

 


Asociace lodní třídy PIRÁT

Opatovická 27
370 01 České Budějovice

info@czechpirat.cz

© 2015 WWW.FULLHOUSE.CZ || Webhosting: YourHosting || CMS YourEditor